سفر به ایتالیا و تور ایتالیا موضوع اصلی نوشته بلند این صفحه خواهد بود. همچنین تمام نیازمندی های اطلاعاتی در مورد تور ایتالیا و مسافرت به ایتالیا را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

ایتالیا که یکی از قدرت های تازه شکوفا شده و رو به پیشرفت اروپا محسوب می شود، می تواند بهترین مقصد مسافرتی برای ایرانیان باشد. این کشور که در اروپای جنوبی قرار دارد زیبایی های تاریخی و طبیعی فراوان و دیدنی های منحصر بفردی دارد که در ادامه در موردشان خواهید خواند.

از دلایلی که می تواند سفر و تور ایتالیا را سفری لذت بخش و یا مهاجرتی سنجیده تلقی کند؛ می توان به رود های خروشان و زیبا، مردم خونگرم، ویزای تحصیلی راحت و آرامش بیش تر نسبت به ایران نام برد.

کشور ایتالیا جمعیتی در حدود 65 میلیون نفر را در خود جای داده است و البته جالب است بدانید بیش از 30 هزار نفر ایرانی در این کشور زندگی می کنند.

ایتالیا بیشتر به عنوان یک مقصد مهاجرتی خوب برای ادامه تحصیل شناخته شده است که واقعا هم همینطور هست اما اگر بخواهیم سفر به ایتالیا را تنها برای ادامه تحصیل در نظر بگیریم، کم لطفی کرده ایم. در حقیقت زیبایی ها و دیدنی های ایتالیا به قدری جذاب و شگفت انگیز هستند که نمی توان از آن ها با خبر شد و در آرزوی مسافرت به ایتالیا و دیدن آن ها لحظه شماری نکرد.

سفر به ایتالیا
سفر به ایتالیا

ضمنا ایتالیا از نظر امکانات تفریحی و توریستی نیز در جایگاه خوبی قرار دارد و به جرات می توان گفت که لذت زندگی در ایتالیا (حتی برای مدت کوتاه) غیر قابل وصف است. همچنین تور ایتالیا می تواند یک انتخاب ایده آل برای مسافرت های فصلی باشد.

کشور ایتالیا و سفر به ایتالیا

در مورد کشور ایتالیا

کشور ایتالیا مساحتی در حدود یک پنج از مساحت ایران یعنی حدود 301 هزار کیلومتر مربع دارد. جالب است بدانید که همانطور که ایران ما از روی نقشه شبیه یک گربه نشسته است، ایتالیا نیز شبیه یک چکمه است. این کشور با کشور های: اتریش، فرانسه، واتیکان، سان مارینو، اسلونی و سوئیس هم مرز است و جالب است بدانید که دو کشور واتیکان و سان مارینو در داخل خاک ایتالیا محصور شده اند و به صورت مستقل اداره می شوند. البته منطقه کامپیونه دیتالیا نیز جزو قلمرو کشور ایتالیا است که در داخل خاک سوئیس قرار گرفته است.

ایتالیا نیز مانند سایر کشور های اروپایی تاریخ پر فراز و نشیبی داشته است و تحت تاثیرات خارجی و داخلی زیادی قرار گرفته است. تا جایی که زمانی مورد حجوم اعراب هم قرار گرفته.

سفر به ایتالیا
سفر به ایتالیا

ایتالیا کشوری است که پتانسیل زیادی در جذب سرمایه های خارجی دارد و شاید تنها از نظر سیاسی نیاز به بهبود و اصلاحات داخلی داشته باشد. در تور ایتالیا زندگی مردم این کشور را خواهید دید و می توانید با این مردم دوست داشتنی ارتباط بیش تری برقرار کنید.

جمهوری ایتالیا در حدود 2 قرن پیش و پس از فروپاشی امپراطوری روم و همچنین اتحاد حکومت های مستقل جمهوری ونیز و دولت کلیسا شکل گرفت و نقطه آغاز پیشرفت های این کشور اروپایی شد. البته سیاست های فاشیستی موسولینی در این کشور که به اتحاد با آلمان نازی منجر شد، برهه ای از تاریخ آن را نافرجام کرد.

با توجه به اینکه این کشور یکی از قطب های مهم صنعتی اروپا محسوب می شود، تولید ناخالص ایتالیا را با عددی در حدود 2 تریلیون دلار می توان مورد ارزیابی قرار داد. البته وضعیت اقتصادی مردم ایتالیا بدلایلی جالب نیست و اختلاف طبقاتی شدیدی را در ایتالیا می توان مشاهده کرد.

شهر های ایتالیا در سفر به ایتالیا

شهر های ایتالیا که تعداد آن ها 148 شهر می باشد؛ جمعتی در بازه 50.000 نفر الی 2.700.000 نفر دارند که شهر های رم، میلان، ناپل و تورین به ترتیب بیش ترین جمعیت را در خود جای داده اند.

سفر به ایتالیا
سفر به ایتالیا – شهر توسکا

از گران ترین شهر های ایتالیا میتوان به رم، میلان و بولونیا اشاره کرد و در مقابل شهر های پیزا، پادو و تورین جزو ارزان ترین شهر های این کشور هستند.

ایتالیا را می توان به عنوان یکی از پر جمعیت ترین کشور های اروپایی قرار دارد و رتبه این کشور در اروپا به عنوان پنجمین کشور پر جمعیت در قاره سبز نام گرفته است. در نتیجه شهر های این کشور نیز در مقایسه با شهر های سایر کشور اروپایی پر جمعیت تر و شلوغ تر است.

اگر بخواهیم برای سفر به ایتالیا شهری را برای شروع انتخاب کنیم، می توانیم گزینه هایی مانند: شهر رم، شهر میلان، شهر ونیز، شهر فلورانس، شهر پالرمو، شهر ناپل و شهر جنوا اشاره کنیم. البته ایتالیا یک کشور پیشرفته با بافتی تاریخی و البته سبز است که در نتیجه گردشگر پسند هم می باشد. پس اگر بخواهید شهر های دیدنی این کشور را پیدا کنید، باید به دنبال لیستی 30 یا 40 موردی باشید. ضمنا اگر به دنبال این هستید که در ایتالیا احساس راحتی کنید، باید بگوییم که جنوب ایتالیا (مانند رم و ناپولی) مردمانی با فرهنگ نزدیک تر به ما ایرانیان دارند.

شهر های ایتالیا در محدوده تقسیمات 20 ناحیه ای این کشور پراکنده شده اند و تعدادی از این نواحی و شهر ها هم در تصمیم گیری های داخلی خود مستقل عمل می کنند و در نتیجه مردم برای انتخاب مستقیم اداره کنندگان، رای می دهند.

در تور ایتالیا می توانید شهر های این کشور زیبا را از نزدیک ببینید و از بناهایی که تقریبا در تمام مناطق شهری و غیر شهری وجود دارند را بازدید کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم که در گشت و گذار خود با زندگی ایتالیایی ها بیشتر آشنا شوید.

شهر های ایتالیا
شهر های ایتالیا – شهر رم

امنیت در تور ایتالیا

امنیت ایتالیا از نظر جرم های خشونت آمیز و بزرگ در وضعیت خوبی قرار دارد و می توان گفت از این نظر به جای امنی سفر می کنید. اما جرائم کوچک زیادی مانند: جیب بری و دزدی در این کشور (مخصوصا شهر های جنوبی) رخ می دهد.

با اینکه پلیس کنترل زیادی روی این مسئله دارد، اما همچنان آمار کیف قاپی و جیب بری بالاست. متاسفانه حتی کودکان نیز در این عرصه به کار گرفته شده اند و شاید جالب نباشد بگوییم که اگر مراقب نباشید ممکن است طعمه دستان یک گروه قرار بگیرید.

نکات امنیتی زیر را در تور ایتالیا در نظر بگیرید تا احتمال هر گونه مشکلی به پایین ترین حد ممکن برسد.

نکات امنیتی در سفر به ایتالیا

 • در فرودگاه و مسیر فرودگاه به هیچ عنوان از وسایلتان غافل نشوید و چشم از چمدان هایتان بر ندارید.
 • در مسیر های رفت و آمد، بخصوص در میدان ها، ایستگاه ها، سالن های عمومی و کلیه اماکن شلوغ، مواضب جیب بر ها و تله هایشان باشید. ممکن است هر نقشه گروهی ای برای پرت کردن حواس توریست ها بکشند.
 • اگر به رستوران یا بار رفتید، به هیچ عنوان غذا یا نوشیدنیتان را رها نکنید. مثلا اگر می خواهید به سرویس بهداشتی بروید، قبل از تحویل سفارشتان این کار را انجام دهید، چرا که ممکن است دزدی ماده ای گیج کننده یا خواب آور به آن اضافه کند و بعد از بیهوشی جیب شما را خالی کند.
 • به کسی اعتماد نکنید و اجازه ندهید کسی در کار شما دخالت کند و اگر احساس کردید کوچک ترین مشکلی پیش آمده پلیس را خبر کنید.
 • هنگام چنج کردن پولتان، به بانک یا صرافی مراجعه کنید، چرا که پول تقلبی در ایتالیا زیاد است.
 • سعی کنید در مکان های عمومی خوابتان نبرد، چرا که ممکن است بعد از بیداری حتی پول برگشت تا هتل یا خانه را هم نداشته باشید.
 • اگر اتومبیل کرایه کرده اید، وسایل ارزشمند خود را جلوی چشم نگذارید. ضمنا در مسیر جاده های بین شهری، نیازی نیست حتی برای کمک توقف کنید و دلتان به حال کسی بسوزد چرا که ممکن است، چیزی که می بینید یک نقشه از قبل طراحی شده برای سرقت از شما باشد.
 • مطمعن شوید که بلیط اتوبوس یا مترو را باطل کرده اید، چرا که در صورت اینکه پلیس کنترل کند و این کار را نکرده باشید، بین 50 الی 100 ورو جریمه خواهید شد.
 • راننده تاکسی را موظف کنید که تاکسی متر را روشن کند. ضمنا هرگز سوار تاکسی های بدون آرم نشوید.
 • به خط کشی عابر پیاده در خیابان ها هم اعتماد نکنید و حتما هر دو طرف را چک کنید.

امنیت در سفر به این کشور را در حین تور ایتالیا قابی رویت است و خواهید دید که نیروی پلیس ایتالیا حداکثر تلاش خود را برای جلوگیری از بی نظمی انجام می دهد. ولی در هر حال همیشه مواردی را می توان در سطح مناطق شهری این کشور مشاهده کرد.

تعدادی از تلفن های ضروری مورد نیاز در سفر به ایتالیا را برای شما عنوان می کنیم:

لیست تلفن های ضروری در ایتالیا

مخاطبشماره تلفن
شماره تلفن پلیس ایتالیا 112
شماره تلفن اورژانس پزشکی ایتالیا 113
شماره تلفن آتش نشانی ایتالیا 115
شماره تلفن فوریت های پزشکی 118
تلفن اپراتور بین المللی 170

فرهنگ ایتالیا در تور ایتالیا

فرهنگ ایتالیا را نمی توان یکپارچه در نظر گرفت و در نواحی مختلف این کشور مردم با فرهنگ های کاملا متفاوتی زندگی می کنند به عنوان مثال در قسمت های جنوبی ایتالیا مانند شهر رم، مردم خودمانی هستند و زندگی گرم و گاها نامنظمی دارند اما در شهر های شمالی مانند میلان، علاوه بر اینکه رفاه نسبی بالاتری وجود دارد، مردم بسیار مقرراتی و با کلاس های مدرن تر زندگی می کنند.

در تور ایتالیا متوجه خواهید شد که ایتالیایی ها مخصوصا ساکنین جنوبی این کشور اشتراکات فرهنگی زیادی با ما ایرانیان دارند. البته در مورد تاریخ دیرینه ایران نیز در دوران تحصیلاتشان مطالعه کرده اند. ضمنا فرهنگ کشور های هم مرز ایتالیا نیز روی آن ها تاثیر گذاشته است.

فرهنگ ایتالیا
فرهنگ ایتالیا – کارناوال های ونیز

ضمنا ایتالیا به کشوری با معماری های زیبا و غذا های خوشمزه و لباس های فوق العاده شهرت پیدا کرده است و می توان این کشور را یکی از مهد های هنر دنیا معرفی کرد. همه این ها نیز جزو فرهنگ این کشور بحساب می آیند. ما در اینجا ما رفتار های فرهنگی جالب ایتالیایی ها را مرور خواهیم کرد و مابقی را در ادامه مطالب خواهید یافت.

سفر به ایتالیا
سفر به ایتالیا

غذا در فرهنگ مردم ایتالیا نقش بیش از اندازه مهمی دارد و کمتر ایتالیایی ای را می توانید پیدا کنید که به غذا خود اهمیت ندهد. در نهار و شام آن ها حتما دسر را پیدا می کنید. با عجله غذا نمی خورند و تنوع غذایی و طعم های مختلف غذا های ایتالیایی را هم که خودتان می دانید و سرآشپز های ایتالیایی در تمام دنیا جایگاه بالایی دارند.

در سفر به ایتالیا خواهید فهمید که مردم اهل خوشگذرانی هستند و از هر فرصتی برای شادی استفاده می کنند. صرفنظر از اینکه وضعیت اقتصادی ایتالیا نامساعد است، اما این شرایط تغییری در حال عمومی مردم ایجاد نکرده است. ضمنا مردم خونگرم و مهربان ایتالیا شما را غافلگیر خواهند کرد و شاید باورتان نشود که تا این حد تحویل گرفته شوید. (البته ایرانیان مقیم سفیران خوبی برای ایران بوده اند و اعتماد جامعه را جلب کرده اند.)

حدود 4 درصد از جمعیت این کشور مهاجرین خارجی هستند، پس اگر نابهنجاری اجتماعی دیدید احتمال این را هم در نظر بگیرید که ممکن باشد از سوی خارجی ها انجام شود. البته نمی خواهیم بگوییم همه مردم ایتالیا عالی هستند. ولی در کل مردم ایتالیا به نسبت بسیاری از کشور های دیگر مردمی شایسته و درست کار هستند.

جالب است بدانید که اهمیت خانواده در بین مردم ایتالیا بسیار بالاست و افراد پس از ازدواج همچنان با خانواده هایشان زندگی می کنند یا دست کم روابطشان را خیلی نزدیک نگه می دارند و در واقع خانواده را بزرگ تر می کنند. ضمنا افراد مجرد سن بالا نیز به ندرت تنها زندگی می کنند و باز هم در کنار خانواده هستند.

تور ایتالیا می تواند شما را با فرهنگ ایتالیایی آشنا کند و جالب است بدانید که فرهنگ ایتالیا بسیار غنی و پر از نکات کلیدی زندگی است. مردم این کشور از گذشته تا به امروز برای خودشان زندگی کرده اند و دورویی کمتر در این جامعه رواج یافته است.

سفر به ایتالیا
مردم ایتالیا – لباس سنتی ایتالیایی

دانستنی های جالب در مورد فرهنگ ایتالیا

 • خالق شخصیت دوست داشتنی پینوکیو نیز کارلو کولودی ایتالیایی است.
 • در ایتالیا متعصبان غذای ایتالیایی داریم و تا حدی تعصب دارند که در زمان افتتاح شعبه مک دونالد در رم، افرادی در بیرون به رایگان اسپاگتی پخش می کردند و این کار به معنای حمایت آن ها از میراث غذاییشون بود.
 • کلمه ایتالیا از ریشه کلمه ای می آید که به معنی “سرزمین گاو ها” است که به نماد های گذشته قبایل جنوبی این کشور بر می گردد.
 • پنیر هایی مانند: پارمیزان، موزارلا، ریکوتا و گورگونزولا ایتالیایی هستند.
 • زبان رسمی موسیقی در جهان ایتالیاییست.
 • اگر می خواهید تشخیص دهید که یک ایتالیایی اهل شمال این کشور است یا جنوب، به انتهای نامش دقت کنید. اهالی شمالی ایتالیا نامشان با “i” تمام می شود واهالی جنوبی با صدای “o” تمام می شود.
 • ایتالیایی ها در عین مهربانی کمی بد دهن هستند و زیاد پیش می آید که به هم فحش می دهند.
 • مردم ایتالیا کمی تعارفی هستند و البته کمی هم متملق گو هستند و ممکن است پیش شما از شخص دیگری خیلی زیاد تعریف کنند.

پوشش در سفر به ایتالیا

پوشش در ایتالیا یکی از مواردیست که طبق آن، هر ایتالیایی خود را موظف به رعایت استاندارد شیک پوشی می داند و البته همانطور که می دانید کشور ایتالیا یکی از مراکز اصلی مد و فشن در اروپاست.

در قانون ایتالیا محدودیتی برای نوع پوشش افراد وجود ندارد ولی در کل پیشنهاد می کنیم در اماکن مذهبی لباسی مناسب و البته راحت بپوشید. بعنوان مثال شلوارک و یا زیرپوش رکابی لباس مناسبی برای بازدید از کلیسا های تاریخی نیستند.

در سفر به ایتالیا در نواحی مختلف این کشور مردم را با لباس های محلی زیادی خواهید دید و به شکلی هر منطقه لباس محلی خود را دارد و مردم هنوز ریشه های فرهنگی خود را در این زمینه نگه داشته اند. البته در نواحی شهری خانم های جوان از لباس های رسمی استفاده می کنند و بیش تر مسن تر ها به مد روز اهمیت می دهند.

پوشش در سفر به ایتالیا
پوشش در ایتالیا

در تور ایتالیا متوجه خواهید شد که پوشش در ایتالیا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اگر به عنوان یک مسافر وارد یکی از مهم ترین پایتخت های مد جهان می شوید، بهتر است وضعیت ظاهری شیک و مرتبی داشته باشید.

صادرات به ایتالیا

صادرات به ایتالیا از ایران نقطه قوتی برای روابط بین دو کشور ایران و ایتالیاست. تاجران ایرانی فرش و البته محصولات دیگری مانند: فلزات (مس، آهن، آلمینیوم و فولاد)، دارو، چرم و انواع سنگ مرمر را به این کشور اروپایی عرضه می کنند و جالب اینجاست با وجود تحریم های ایالات متحده، همچنان صادرات از ایران به ایتالیا ممکن و سود آور است.

اگر قصد صادرات کالا به ایتالیا را دارید، پیشنهاد می کنیم که قبل از هر گونه سرمایه گذاری ای به سفر به ایتالیا فکر کنید و بصورت حضوری بازار ها را رصد و شناسایی کنید. ضمنا روابط سیاسی بین ما و آن ها خوب است پس زیاد نگران قوانین دست و پا گیر نباشید.

تور ایتالیا موقعیت خوبی برای ارزیابی بازار های عرضه و تقاضای این کشور است. می توانید بصورت حضوری از جریان ها و نیاز های مردم این کشور به کالا های خارجی سر در بیاورید و با دقت در مورد صادرات به ایتالیا برنامه ریزی کنید.

واردات از ایتالیا

واردات از ایتالیا یکی از اهداف بازرگانان ایرانیست و از آن جا که کالا های ایتالیایی، کیفیت خوب و قیمت نسبتا مناسبی دارند، مورد استقبال قرار می گیرند. حجم واردات از ایتالیا بطور متوسط سالانه عددی در حدود یک میلیارد و دویست میلیون دلار می باشد که البته به دلیل سیاست های خود کفایی ایران و همچنین افزایش نرخ ارز، هر ساله کمتر می شود.

عمده محصولاتی که از کشور ایتالیا به ایران وارد می شوند، ماشین آلات صنعتی و مواد شیمیایی هستند که ابزار صنعت ایران را تشکیل می دهند.

جالب است بدانید که کشور ایتالیا بیش تر تکنولوژی صادر می کند و تجهیزات پیشرفته اش را به تمام دنیا معرفی کرده است. پس اگر قصد تجارت کالا دارید و می خواهید جنسی را از ایتالیا به ایران وارد کنید، خوب دقت کنید که شاید کالای مورد نظر شده در کشور های ارزان تری مانند چین هم تولید شود و بی جهت هزینه های سنگین واردات از اروپا را متقبل نشوید.

در تور ایتالیا بهتر است در حین بازار گردی های خود اجناس مناسب برای واردات به ایران را بررسی کنید و از این سفر به عنوان یک موقعیت تجاری خوب نهایت استفاده را ببرید.

مردم ایتالیا در تور ایتالیا

در مورد مردم ایتالیا

مردم ایتالیا به خونگرمی و مهمان نوازی معروف اند و کمتر گردشگری را می توان پیدا کرد که از مهمان نوازی این مردم گلایه داشته باشد. ایتالیایی ها نژاد پرست نیستند. خانواده دوست و هنرمند هستند. کمتر عصبانی می شوند و بیشتر اهل تفریح و خوشگذرانی هستند؛ حتی در شرایط نسبتا سخت باز هم به قول ما ایرانی ها بی غم اند.

سفر به ایتالیا
سفر به ایتالیا

مردم ایتالیا بسیار دوست داشتنی و مهربان هستند و در تور ایتالیا خواهید فهمید که برخورد ساکنین این کشور با مسافران و مهاجرین بسیار گرم و جالب است. همچنین سفر به ایتالیا می تواند شما را با خلقیات این مردم آشنا کند.

چند ویژگی فرهنگی خاص جامعه و مردم ایتالیا

 • در سفر به ایتالیا متوجه خواهید شد که سر و صدا در این کشور غوغا می کند و همه در تولید این سرو صدا ها با هم مشارکت می کنند. مثلا در خیابان بلند حرف می زنند و می خندند، صدای پیانو همسایه بقلی و صدای تلوزیون بالایی همه جا را پر کرده و از این طور سر و صدا ها.
 • شاید بتوان گفت ایتالیایی ها نسبت به فرانسوی ها خیلی گرم تر و مهمان نواز ترند ولی قطعا نمی توان گفت به اندازه فرانسوی ها مودب با ملاحظه اند.
 • بیش از 80 درصد از مردم ایتالیا مسیحیان کاتولیک اند و البته واتیکان نیز در ایتالیا قرار دارد.
 • اگر در تعامل با مردم ایتالیا، متوجه حرکات دست آن ها شدید و در واقع زبان بدن آن ها را متوجه نشدید، اشکالی ندارد و بدانید که به (با دست حرف زدن) عادت کرده اند و این رفتار از سلطه یونانیان تا به امروز روی این مردم بجای مانده است.
 • احتمالا در سفر به ایتالیا متوجه این بشوید که کودکان هر شیطنتی که می خواهند می کنند و به ندرت کسی تنبیهشان می کند. این احترام به کودکان به این دلیل است که ایتالیایی ها بین نسل های خود تفاوتی قائل نیستند و خانواده را با کودکان آن (آینده سازان) ارزیابی می کنند.
 • پیشنهاد می کنیم در ایتالیا هوس رانندگی کردن نکنید چرا که از ایران هم بدتر است و حتی شعاری دارند که می گوید: “تو به جلو نگاه کن، پشت ماشینت به عهده دیگران است.”
 • ایتالیایی ها آنقدر گرم هستند که بعید ندانید بدون هیچ شناختی و فقط با رد و بدل چند کلمه، شما را در آغوش بگیرند و ببوسند و یا دستتان را محکم فشار دهند.
 • مغازه های ایتالیا از ساعت 12:30 الی 15:30 تعطیل اند و برای نماز و نهار می روند. نه ببخشید برای صرف آرام ناهار و استراحت. 🙂
 • تاخیر در قرار ملاقات در ایتالیا امری عادیست.
 • اگر بخواهم از داستان ها سفارش قهوه و قهوه خوردن بگویم، باید بیش از 3 صفحه از نوشته هایم را بخوانید و برای اینکه شما هم خسته نشوید تا این حد بدانید که اگر اشتباهی در سفارش قهوه تان مرتکب شوید و یا اشتباه و آنجوری که آن ها رسم دارند نخورید، ممکن است کل کافه با هم به شما بخندند. ناراحت نشوید و با لبخند مسئله را فیصله دهید.

در کل در سفر به ایتالیا و تور ایتالیا این مردم را خواهید شناخت و به احتمال بالا در آینده و پس از سفرتان کمی دلتان تنگ شود. ضمنا حتما دوربین عکاسی خود را ببرید چرا که اگر از خودتان در ایتالیا عکس نگیرید بعدا پشیمان خواهید شد.

مردان ایتالیایی

مردان ایتالیایی که امروزه سن ازدواجشان بالا رفته است؛ خیلی مادر دوست هستند و البته با اینکه ممک است مجرد باشند ولی غالبا مفهوم خانواده را درک می کنند و به خانواده های خود بها می دهند.

از خوش پوشی و شیک پوشی آنان هم که نیازی به تعریف کردن نیست و در همه جا شهره عام شده اند. ضمنا از لحاظ چهره هم اکثرا خوش قیافه هستند که البته شیک پوشی در جامعه ایتالیا اهمیت بیشتری تا خوش قیافه بودن دارد.

جالب است بدانید که مردان ایتالیایی ترسی از عمل های زیبایی ندارند و حتی آرایش هم می کنند. ته ریش هایشان هم بسیار مرتب و تر و تمیز است. البته نسل جدید مردان ایتالیا چنین هستند و قبلی ها فقط سر و وضع مرتب داشتند و بس.

مردان ایتالیایی را در تور ایتالیا بهتر خواهید شناخت و اگر موفق شوید با یکی از آن ها یک رابطه دوستی برقرار کنید، قطعا یکی از خوشبخت ترین مسافران این کشور شناخته خواهید شد و همچنین اطلاعات بیشتری در مورد آن ها کسب خواهید کرد.

مردان ایتالیایی
مردان ایتالیایی

زنان ایتالیایی

زنان ایتالیایی هم مانند مردان این کشور توجه زیادی به شیک پوشی و ظاهر خود دارند و این مسئله با افزایش سن آن ها کم رنگ نمی شود. جالی است بدانید زنان ایتالیایی در رتبه دهم زیباترین زنان دنیا قرار دارند و البته نمونه اش هم خانم مونیکا بلوچی معروف هستند.

زنان ایتالیایی
زنان ایتالیایی- مراسم های سنتی ساردینیا

در جامعه ایتالیا فرقی بین زن و مرد وجود ندارد و اگر که می بینیم که سیاستمداران زن ایتالیایی کم هستند و جامعه مدنی ایتالیا زنان کمتری را در خود جای داده است. به دلیل عدم توجه به زنان نیست و خودشان تمایلی به دخالت ندارند ولی در بازار کار در ایتالیا زنان را به شکل پر رنگ و کاملا رسمی می توان رصد کرد.

در مجله ای نوشته شده بود که راز زیبایی زنان ایتالیایی در روغن زیتون، نبود استرس و شادی و خوشگذرانی، حمام آفتاب با ضد آفتاب فراوان، مثبت اندیشی شکلات، آرایش ملایم و ساده و قهوه می باشد.

سن ازدواج زنان ایتالیایی هم بالا رفته است و در عددی در حدود 29 سال می باشد. البته شاید بتوان این مشکل را به سخت گیری های مالی ازدواج و کوتاه نیامدن از مراسم های کم هزینه مرتبط دانست.

تور ایتالیا فرصت مناسبی برای آشنایی با بانوان ایتالیایی است و شاید بتوان گفت سادگی و شادمانی ذاتی زنان ایتالیا را در هیچ کجای دنیا نمی توان پیدا کرد. ایتالیایی ها همیشه در مراودات اجتماعی خود از زنانشان تعریف می کنند.

دختران ایتالیا

دختران ایتالیایی هم به تبع از مادران خود زیبایی را به ارث برده اند و البته از لحاظ رفتاری هم می توان گفت که یک دختر ایتالیایی می تواند دل هر پسری را که بخواهد بدست بیاورد.

جالب است بدانید که سن ازدواج دختران ایتالیایی هم مانند پسران بالا رفته است در عددی بین 35 تا 37 مانده است. شاید این مسئله را به وضعیت اقتصادی بتوان ربط داد اما در کل تمایل به ازدواج در این کشور پایین تر است.

دختران ایتالیایی
دختران ایتالیایی- مراسم های سنتی ساردینیا

امروزه سطح سواد و تحصیلات جامعه ایتالیا بالا رفته است و طبیعتا دختران و پسران ایتالیایی هم متاثر از این رویداد درک عمیق تری از زندگی پیدا کرده اند و طبق آمار ها پدیده هایی مانند تجاوز و خود فروشی رو به کاهش قرار داند.

ضمنا دختران ایتالیایی ولخرج هستند و شاید هر پسری از عهده مخارج لباس و پوشاک آن ها و همچنین هزینه های تفریحی خانواده بر نیاید.

دختران ایتالیایی در خانواده های خود جایگاه بالایی دارند و در تور ایتالیا متوجه خواهید شد که خانواده های ایتالیایی برای دختران و پسران خود بهترین محیط رشد و تحصیل را فراهم می کنند.

پسران ایتالیا

پسران ایتالیایی بنا به فرهنگ شیک پوشی ایتالیا توجه زیادی به ظاهر و لباس خود دارند و همانطور که در قسمت مردان ایتالیایی گفتیم، آرایش و عمل های جراحی زیبایی برای پسران امری طبیعیست.

هزینه های ازدواج در ایتالیا بنا به سنت های قدیمی و پرخرج مانند اطعام مهمانان و عروسی های مجلل بسیار بالاست و تمامی این هزینه ها بعلاوه هزینه های مربوط به تامین مایهتاج زندگی و هزینه های بالای خرید پوشاک و تهیه مسکن به عهده پسرانی است که قصد ازدواج دارند و از طرفی هم اغلب خانواده های دختران ایتالیایی به کم کردن این فشار رضایت نمی دهند و همین امر دلیل اصلی سن بالای ازدواج در ایتالیا شناخته شده است.

پسران ایتالیایی شیک پوش، خوش برخورد و وفادار به خانواده هستند و در سفر به ایتالیا ممکن است آوازه پسران این سرزمین را از مردم بشنوید و البته دختران هم جایگاه خوبی در بین این مردم دارند.

زندگی در ایتالیا

در مورد زندگی در ایتالیا

زندگی در ایتالیا در صورتی که از نظر مالی تامین باشید و یا اینکه حرفه ای خوب با رزومه و تجربه ای عالی در آن زمینه داشته باشید، می توان لذت بخش و خیلی خوب باشد. چرا که در جامعه ای زندگی خواهید کرد که از نظر فرهنگی اشتراکات زیادی با ایران دارد و می توانید سریع تر از بسیاری از سایر کشور های اروپایی خود را با آن وفق دهید.

لازم است بدانید ایتالیا به عنوان یک سکوی پرش و مقصد موقت بسیار عالیست و همانطور که می دانید دانشجویان ایرانی زیادی پس از ادامه تحصیل در ایتالیا به مقاصد دیگر اروپایی رفته اند و زندگی بهتری برای خود ساخته اند. شاید آمار بیکاری بالای ایتالیا و نرخ پایین دستمزد باعث این اتفاق بوده باشد که نتواند نظر مهاجرین با سواد را جلب کند. ضمنا در جریان باشید که شاید مجبور شوید نیمی از درآمدتان را به عنوان مالیات به دولت بدهید.

سفر به ایتالیا
سفر به ایتالیا – در مورد زندگی در ایتالیا

تور ایتالیا یک موقعیت عالی برای بررسی شرایط زندگی در این کشور است و معمولا مردم این کشور براحتی با شرایط کمی سخت اقتصادی کنار آمده اند و می توان گفت زندگی در ایتالیا بسیار راحت تر از ایران است.

اما دقت کنید که تصمیم برای زندگی در ایتالیا آنقدر مهم و پیچیده است که پیش از قطعی کردن آن بهتر باشد سفر به ایتالیا را امتحان کنید و از نزدیک همه چیز را بررسی کنید.

آب و هوای ایتالیا را می توان با کشور های مدیترانه ای مقایسه کرد. مثلا تابستان های (تیر ماه یا همان ژوییه) گرم و خشکی دارد. شمال ایتالیا در زمستان ها بسیار سرد است در حالی که مناطق جنوبی زمستان های ملایم تری دارند و در فصل بارش ها ممکن است جنوب ایتالیا باران کمتری ببیند.

اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید سعی کنید جوری برنامه ریزی کنید که در اواسط فروردین تا خرداد یعنی بین آوریل تا ژوئن به ایتالیا سفر کنید تا هم از شلوغی هجوم توریست های تابستانی در امان باشید و هم اوج گرما اذیتتان نکند. ضمنا از زیبایی رویش گل ها نیز نهایت بهره را ببرید.

زندگی در ایتالیا
زندگی در ایتالیا

اگر وضعیت مالی شما عالی و بسیار خوب است و قصد زندگی در ایتالیا را دارید، رم را فراموش کنید و بهترین گزینه برای شما شهر اعیان نشین و شمالی بولزانو خواهد بود. این شهر از همه لحاظ (امنیتی، آموزشی، رفاه، فرصت های تجاری، میزان کم جرم و جنایت و زیبایی) در رتبه نخست شهر های ایتالیا قرار دارد. اگر هم از هوای سرد فراری هستید شهر پوتنزا در جنوب ایتالیا گزینه خوبی برای یک زندگی ایده آل است.

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا تنها در صورتی مناسب و هوشمندانه به نظر می رسد که شما از این کشور به عنوان سکوی پرشی به سوی نقاط بهتری از اروپا استفاده کنید و خود را درگیر وضعیت اقتصادی فعلی این کشور نکنید. اگرچه شرایط اقتصادی ایتالیا رو به بهبود قرار دارد اما همچنان ترجیح به کشور های مهاجر پذیری مانند آلمان می باشد که به نیروی کار متخصص نیز نیاز دارند.
ضمنا لازم است بدانید که کشور ایتالیا بیش ترین تعداد دانشجویان ایرانی در اروپا را در خود جای داده است.

تحصیل در ایتالیا رایگان نیست و تنها در صورتی که موفق شوید بورسیه استانی دریافت کنید، مبلغی تحت عنوان کمک هزینه به شما داده خواهد شد که پس از کسر مالیات و هزینه های خوابگاه و دانشگاه، متوجه می شوید که باز هم به پول نیاز پیدا خواهید کرد.

همانطور که قبلا گفتیم ویزای تحصیلی این کشور بهترین گزینه برای سفر به ایتالیا می باشد. البته شرایط دریافت این ویزا نیز به مواردی بستگی دارد که در ادامه خواهید فهمید.
همچنین می توانید از طریق لینک سفارت ایتالیا در تهران ریز مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی را پیدا کنید.

مهاجرت به ایتالیا
مهاجرت به ایتالیا – دانشگاه بولوگنا

مهم ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا

 • یکی از مدارک زبان (CELI- B1, CILS- B1, ROMA TRE- B1, DANTE ALIGHIERI- B1) که البته جالب است بدانید سفارت ایتالیا در تهران دوره های زبان ایتالیایی برگزار می کند و مدارک زبان معتبری برای دانش آموزانش صادر می کند.
  اگر هم رشته مورد نظر به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارد، یکی از مدارک (IELTS – 6, TOEFLE – 78, FCE -169)
 • موجودی و گردش مالی حساب بانکی کافی فرد و یا یکی از والدینش که البته در صورت وضعیت مالی مناسب والدین باید ترجمه شناسنامه او را نیز ارائه داده شود.
 • دو نسخه از نامه پذیرش دانشگاه ایتالیایی.
 • رزرو حداقل 10 روزه هتل در شهر دانشگاه مورد نظر.
 • کپی رزرو بلیط به مقصد ایتالیا.
 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی، شناسنامه، پاسپورت و همچنین تاییدیه و ریز نمرات 4 ساله که به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری رسیده باشند.

اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، پیشنهاد می کنیم در ابتدا با تور ایتالیا به این کشور مسافرت کنید و اگر تصمیمتان برای مهاجرت به ایتالیا قطعی شد می توانید با خیال راحت مراحل و گزینه های خود را بررسی کنید.

اما برای روشن کردن سایر روش های مهاجرت به ایتالیا باید بگوییم که باید اقامت این کشور را بگیرید که البته اقامت موقت و دائم؛ دو نوعی هستند که در این بحث معرفی خواهند شد.
اگر قصد دارید برای مدتی کمتر از 3 یا 6 ماه در خاک ایتالیا اقامت داشته باشید، اقامت شما موقت شناخته می شود اما اگر بیش از 6 ماه با دلایل موجه در این کشور بمانید، می توانید اقامت دائم ایتالیا را بگیرید.

از عمده روش های غیر تحصیلی مهاجرت به ایتالیا می توان به کار (افراد کاملا متخصص) در نواحی شمالی ایتالیا، کارآفرینی (با حداقل سرمایه 500 هزار یورو)، سرمایه گذاری در شرکت های ایتالیایی (حداقل 1 میلیون یورو)، خرید اوراق دولتی (حداقل 2 میلیون یورو)، پیوستن به خانواده (اقوام درجه یک)، تمکن مالی بالا و کافی (در این نوع اقامت فرد اجازه کار نخواهد داشت و باید از طریق درآمد هایش در کشور اول، هزینه هایش را پرداخت کند.) اشاره کرد.

کار در ایتالیا و سفر به ایتالیا

کار در ایتالیا دلیل خوبی برای مهاجرت یا سفر به ایتالیا نیست. نرخ بیکاری 11 درصدی این کشور جوابگوی این پرسش است که چرا پیدا کردن کار در ایتالیا راحت نیست. اما با این حال اگر فکر می کنید تخصص شما در زمینه هایی مانند: تولید ماشین آلات صنعتی، مواد شیمیایی و پتروشیمی، صنایع کشتی سازی، فلزات و صنایع مرتبط با آن و تولید قطعات الکترونیکی در حد اعلایی قرار دارد می توانید از طریق اینترنت کارفرمای خود را پیدا کنید و به کمک او ویزای کاری بگیرید، در غیر اینصورت، ایتالیا ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوی کار به کسی نمیدهد.
در صورتی که ویزای کاری شما تا 10 سال تمدید شود، خواهید توانست اقامت دائم این کشور را بگیرید.

البته صنعت مدلینگ و توریست هم بازار کار خوبی دارد و شاید کارفرما های مناسبی در اینترنت پیدا کنید.

جالب است بدانید که خود ایتالیایی ها تمایلی به قرارداد بستن ندارند. چرا که در صورت وجود قرارداد، کارفرما موظف است با کارمندان خود امکاناتی را فراهم کند و از طرفی مستخدمین هم باید مالیات های سنگینی به دولت بپردازند.

نکات مربوط به کار در ایتالیا

 • می توانید از وبسایت کاریابی ایکس پت جابز استفاده کنید و شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. البته بهتر است زبان انگلیسی را بلد باشید.
 • شغل پرستاری به خصوص پرستاری از کودک بازار کار خوبی در ایتالیا دارد، پس اگر تخصصی ندارید و قصد مهاجرت در آینده را دارید، بهتر است راجع به این شغل فکر کنید.
 • کار پیدا کردن برای دانشجویان زیاد سخت نیست و از طرفی 20 ساعت کار در هفته برای دانشجویان خارجی امری قانونیست که می تواند کمک خرج خوبی برای تحصیل آن ها باشد.
 • برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا که به منظور اجازه کار در ایتالیا صادر می شود، حداقل به 3 سال تحصیلات آکادمیک نیاز است.
 • پیشنهاد می کنیم از اطلاعات بدردبخوری که وکلای مهاجرتی دارند نهایت استفاده را ببرید و روند کار را در دست بگیرید.
 • اگر پزشک یا مهندس خوبی هستید هم کشور های دیگر اتحادیه اروپا را انتخاب کنید و ایتالیا گزینه کاری خوبی برای شما نخواهد بود.
سفر به ایتالیا
سفر به ایتالیا

تور ایتالیا موقعیت خوبیست تا شرایط کار در ایتالیا را بررسی کنید و با توجه به حرفه و مهارت های خودتان و همچنین بازار کار این کشور که معمولا به نیروی متخصص نیاز دارد، اقدام به مهاجرت کاری به این کشور کنید.

حقوق و درآمد در ایتالیا در زندگی در ایتالیا

میزان حقوق در ایتالیا برای مهاجرین و خارجی ها کم در نظر می گیرند، مگر اینکه تخصص فرد به گونه ای باشد که کارفرما نتواند ریسک از دست دادنش را بپذیرد.

وضعیت درآمد عموم مردم ایتالیا به گونه ای است که نه می توانند زندگی خیلی خوب و استانداردی داشته باشند و نه آنقدر کم است که آن ها را از دلخوشی های روزمره جا بگذارد. بطور متوسط یک کارمند ایتالیایی عددی در حدود 2 الی 4 هزار یورو در ماه درآمد دارد که برای یک زندگی آبرومند و پر غذا کافی است. 🙂 البته میزان درآمد برای مهاجرین تازه وارد و بدون تخصص خاص بین 1200 الی 2000 یورو هست و به همین دلیل غالبا مهاجرین با همدیگر زندگی می کنند و هزینه هایشان کمتر می شود.

در قسمت بعدی در مورد مخارج زندگی در ایتالیا صحبت خواهیم کرد که امیدواریم تکمیل کننده بحث کار و مهاجرت به ایتالیا باشد.

در طول تور ایتالیا می توانید میزان حقوق و درآمد را از مردم و مهاجرین ایرانی سوال کنید و برای اینکه خطای محاسباتی در آینده سبب ایجاد مشکل نشود می توانید به نظرات چندین نفر گوش دهید.

مخارج و هزینه ها در سفر به ایتالیا

نحوه اجاره خانه ها در ایتالیا کمی عجیب است. مستاجر و صاحبخانه هیچ قراردادی برای اجاره از همدیگر ندارند و تنها صاحبخانه است که می تواند بصورت مکتوب حضور یک مستاجر را به پلیس محلی اطلاع دهد. در نتیجه در صورت وقوع هر گونه مشکلی دست صاحبخانه برای اذیت کردن مستاجر باز تر است. البته ممکن است شرایط در تمام نقاط و نواحی ایتالیا مشابه نباشند اما در رم و اکثر مناطق جنوبی به این شکل است.

برای پیدا کردن خانه هم می توانید از وبسایت گیت اوی استفاده کنید که البته بهتر است زبان انگلیسی را بلد باشید.

در تور ایتالیا می توانید هزینه های زندگی و مسافرت به این کشور را بررسی کنید و البته منابع خوبی برای این کار در اینترنت وجود دارد که پیشنهاد می کنیم یک جستجوی ساده دراین مورد انجام هید.

لیست هزین های زندگی در ایتالیا

شرح خدمات یا کالا در ایتالیاهزینه یا قیمت
هزینه صرف غذا در یک رستوران ارزان قیمتحدودا 15 یورو برای هر وعده
هزینه صرف غذا در یک رستوران متوسط در ایتالیاحدودا 55 یورو
قیمت سینه مرغ (1 کیلوگرم) در ایتالیاحدودا 8.5 یورو
قیمت آب معدنی 1.5 لیتری در ایتالیاحدودا 0.5 یورو
قیمت شیر (1 لیتری) در ایتالیاحدودا 1 یورو
قیمت برنج سفید (1 کیلوگرم) در ایتالیاحدودا 2 یورو
قیمت پرتقال (1 کیلوگرم) در ایتالیاحدودا 1.6 یورو
قیمت سیب زمینی (1 کیلوگرم) در ایتالیاحدودا 1.2 یورو
حمل و نقل عمومی (بلیط تک سفره) در ایتالیاحدودا 1.5 یورو
قیمت تاکسی (ورودی و هر 1 کیلومتر مسافت) در ایتالیابترتیب 5 یورو و 1.5 یورو
هزینه قبض های خدماتی مانند: آب و برق و گاز و … برای یک واحد آپارتمان 85 متری در ایتالیاحدودا 150 یورو در ماه
هزینه اینترنت پر سرعت 60 مگ با ترافیک نامحدود (ماهیانه) در ایتالیاحدودا 28 یورو
هزینه اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهرحدودا 600 یورو
هزینه اجاره آپارتمان 1 خوابه در حاشیه شهرحدودا 450 یورو
هزینه خرید منزل در مرکز شهر و حاشیه شهر (متر مربع)بترتیب از 2 الی 8 هزار یورو و 1 الی 4 هزار یورو

تور ایتالیا و دیدنی های ایتالیا

بلیط ایتالیا

بلیط ایتالیا را می توانید با خرید تور ایتالیا از یک شرکت مسافرتی تهیه کنید و معمولا این شرکت ها تمامی امور مربوط به بلیط و ویزا را انجام می دهند.

بلیط ایتالیا را بعد از اینکه شهر مقصدتان را مشخص کردید، می توانید از طریق آژانس های مسافرتی و یا هواپیمای رزرو کنید، دقت کنید که برای ارائه مدارک به سفارت ایتالیا حتما باید بلیطتان را از قبل رزرو کرده باشید و رونوشت برگه رزرویشن را به همراه سایر مدارک به سفارت تحویل داده باشید. پس بلیط های لحظه آخری بدرد افرادی که نیاز به تهیه ویزا دارند نمی خورد.

همچنین برای تهیه بلیط ایتالیا می توانید از طریق سایت های فروش آنلاین بلیط، یک بلیط سیستمی یا چارتری مناسب با کلاس پروازی و هواپیمایی دلخوهتان انتخاب کنید.

بلیط ایتالیا
بلیط ایتالیا

توجه داشته باشید که مزیت اصلی بلیط های سیستمی این است که اگر بعد از دریافت ویزا، نیاز داشتید زمان سفرتان را به تعویق بیندازید و یا اصلا سفر را کنسل کنید با تقبل مبلغ کمی جریمه، مابقی پولتان را دریافت خواهید کرد. اما بلیط های چارتری به این شکل نیستند و ضمنا بابت کودکان نیز به اندازه بزرگسالان هزینه بلیط را محاسبه می کنند.

انتخاب کلاس پروازی و شرکت هواپیماییتان هم بستگی به سلیقه و وضعیت مالی شما دارد که هم می توانید شرکت های خارجی را مد نظر قرار دهید و هم شرکت هایی مانند ماهان و ایران ایر را برای خرید بلیط ایتالیا انتخاب کنید.

ضمنا برای مسافرت به ایتالیا مسیر زمینی را فراموش کنید چرا که بسیار پر دردسر، پر هزینه، خطرناک و خسته کننده خواهد بود و تنها به درد ماجراجویانی می خورد که قصد سفر به دور دنیا دارند و به قول معروف “پی همه چیز را به تن خودشون می مالند”.

ضمنا بیش تر اوقات درب سفارت ایتالیا در تهران شلوغ است و ممکن است اولین بار از این ازدهام بترسید و تعجب کنید. برای اینکه در روز مصاحبه کمتر اذیت شوید و جزو نفرات اول صف باشید می توانید صبح زود به آنجا بروید و نوبت بگیرید. البته امیدواریم که به همین زودی ها این مشکل سفارت حل شود.

دیدنی های ایتالیا و تور ایتالیا

دیدنی های ایتالیا را نمی توان در قالب یک صفحه اینترنتی بطور کامل شرح داد و ممکن است حتی یک کتاب چند صد صفحه ای هم حتی در مورد 248 ساحل مناسب شنای آن کم باشد. چه برسد به تمام بنا های تاریخی و مسیر های طبیعت گردی این کشور خوش آب و هوا.
جالب است بدانید طبق گفته یونسکو بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان (بیش از 50 مورد) در کشور ایتالیا قرار دارند. پس در سفر به ایتالیا سنگ تمام بگذارید تا وقت کافی برای دیدن مهم ترین دیدنی های ایتالیا داشته باشید.

تور ایتالیا بهترین گزینه برای بازدید از دیدنی های ایتالیاست و گردشگران زیادی با تور ایتالیا به این کشور مسافرت می کنند. همچنین پیشنهاد می کنیم در طول سفر به این کشور از ماندن در هتل خودداری کنید و به گشت و گذار بپردازید.

دانشگاه بولونیا

جالب است بدانید قدیمی ترین دانشگاه جهان یعنی دانشگاه بولونیا در ایتالیا قرار دارد و همچنان پذیرش دانشجو در این دانشگاه انجام می شود. این دانشگاه در سال 1088 میلادی تاسیس شده است و بنا و معماری آن شگفت انگیز است.

دیدنی های ایتالیا
دانشگاه بولونیا – دیدنی های ایتالیا

فستیوال سن مارکو در شهر ونیز ایتالیا

اگر تازه ازدواج کرده اید و سفر به ایتالیا گزینه ماه عسل شماست، ونیز (شهر رومانتیک ایتالیا) بهترین مقصد می تواند باشد مخصوصا اگر ماه عسل شما با 25 آوریل تداخل داشته باشد و فستیوال Fiesta di San Marco را از نزدیک ببینید و به همسرتان رز قرمز هدیه دهید.

سفر به ایتالیا
فستیوال های ونیز – دیدنی های ایتالیا

مجسمه برنزی مسیح زیر آب در ایتالیا

مجسمه برنزی مسیح که 2.5 متر ارتفاع دارد در 10 متری آب های نزدیک روستای پورتوفینو قرار دارد و توسط گویدو گالتی معروف ساخته شده است.

سفر به ایتالیا
سفر به ایتالیا – دیدنی های ایتالیا

جالب است بدانید که بیش ترین آتش فشان های اروپا در کشور ایتالیا قرار دارند و همچنین همینطور که گفتیم یونسکو تعداد 50 اثر تاریخی را در این کشور شناسایی کرده است که باعث رکورد دار بودن این کشور در جهان شده است.

دیدنی های رم و موزه واتیکان در رم

دیدنی های رم باعث شده اند که مقصد اولیه اغلب توریست های سراسر جهان این شهر باشد. ضمنا تعداد زیادی از شاهکار های میکل آنژ معروف نیز در این شهر تاریخی قرار دارد که در موزه واتیکان می توانید آن ها را ببینید. ضمنا می توانید خبری هم از آثار لئوناردو داوینچی شهیر بگیرید که در اواخر عمر در واتیکان زندگی می کرد.

موزه واتیکان
موزه واتیکان – شهر رم ایتالیا

بنای کلوسئوم در رم

کلوسئوم معروف ترین و مهم ترین جاذبه گردشگری این شهر تاریخیست. در گذشته های خیلی دور، گلادیاتور ها در این آمفی تئاتر قدیمی به مبارزه وا داشته می شدند و نبرد های خونینی در میدان این بنا در گرفته است. این بنا در سال 80 میلادی ساخته شده است و تا کنون آسیب های زیادی دیده است. ولی همچنان یادآور شکوه و عظمت امپراطوری روم است.

بنای کلوسئوم ایتالیا
بنای کلوسئوم ایتالیا

کلیسای سنت پیتر در رم

اگر می خواهید کلیسایی ببینید که هم گالری دائمی هنرمندانی مانند میکل آنژ باشد و هم قدیمی ترین کلیسای جهان باشد، از کلیسای سنت پیتر دیدن کنید.

سفر به ایتالیا
کلیسای سنت پیتر رم ایتالیا

دیدنی های شهر ونیز ایتالیا

دسدنی های ونیز را می توان از بدو ورود به این شهر و با استشمام هوای پاک آن دیدن کرد. جالب است بدانید ونیز بزرگ ترین شهر بدون خودرو جهان است و تنها وسیله حمل و نقل شهری در این کشور قایق است. ضمنا ونیز را به عنوان رمانتیک ترین شهر جهان می شناسند. البته پیشنهاد می کنیم برای دیدن این شهر هر زمانی را انتخاب نکنید. چرا که ممکن است از نظر آب و هوایی در بهترین موقعیت قرار نگیرید و متوجه نشوید چرا به این شهر رمانتیک ترین شهر جهان می گویند. جالب است بدانید که آتش نشانان و پلیس ونیز با قایق به عملیات و گشت زنی می روند.

دیدنی های ونیز
دیدنی های ونیز – سفر به ایتالیا
میدان و کلیسای سن مارکو در ونیز

میدان و کلیسای سن مارکو ونیز را نمی توان از دست داد. گفته می شود که مارکوپولو در این میدان دفن شده است. اما شخصیت سن مارکو، یکی از حواریون حضرت مسیح بوده است که در این میدان دفن شده است. این میدان بزرگ به “اتاق نشیمن ونیز” نیز معروف است. البته این نام برای این داده شده است که مردم در این میدان گشت زنی می کنند و با هم حرف می زنند و قهوه های معروفشان را میل می کنند.

ضمنا بزرگ ترین کلیسای ونیز، این کلیسا است و ناقوص این کلیسا با ارتفاع 99 متر بلند ترین برج ناقوص شهر است.

سفر به ایتالیا
کلیسای سن مارکو ونیز

گراند کانال ونیز

در سفر به ایتالیا حتما به ونیز بروید و گراند کانال را ببینید و با قایق های تفریحی گشتی در این قسمت از ونیز داشته باشید. این کانال به این دلیل که نقاط مهم شهر ونیز را به هم وصل می کند، به عنوان بلوار اصلی شهر شناخته شده است.

سفر به ایتالیا
کانال بزرگ ونیز

سایر دیدنی های ایتالیا

از دیگر دیدنی های دیگری که در سفر به ایتالیا و تور ایتالیا نباید از آن ها غافل شوید، می توانیم به پل افسوس ها در ونیز، پل ریالتو ونیز، کلیسای سانتا ماریا دلا سالوت، موزه کشتی سازی آرسنال در ونیز، اسکله معروف ریوا دلی اسکیاوونه، کاخ سانتا سوفیا یا کادورو یا همان قصر طلایی، منطقه ی زیبای شیشه گران مورانو، جزیره بسیار آرام جزیره سن جورجو ماجوره، شهر ورونا، شهر باستانی و طعمع آتش فشان شده هرکولیوم، کلیسای جامع میلان، کلیسای سانتا ماریا دله گرتزیه میلان، نگارخانه‌ ویتوریو امانوئل دوم میلان، محله زیبای برا در میلان، پارک ملی پارادیزو، قصر داسال در شهر اربینو و آبنمای تروی در روم اشاره کنیم.

مراکز خرید ایتالیا در سفر به ایتالیا

مراکز خرید ایتالیا را می توان بیشتر در زمینه مد و فشن قرار داد و در کل ایتالیا کالای توریست پسند دیگری ندارد. (البته صنایع دستی فلورانس و خوراکی های محلی ایتالیا هم داستان خوش خود را دارند.)

در اینجا تعدادی از مراکز خرید ارزان در 3 شهر رم، میلان و فلورانس را معرفی خواهیم کرد. در مورد تخفیف گرفتن در ایتالیا و کلا خرید کردن نیز در قسمت های بعدی این نوشته مطالبی پیدا خواهید کرد. ضمنا درمورد حراجی های 6 هفته ای زمستان و تابستان در ایتالیا نیز باید بگوییم که تاریخ مشخصی ندارند و ممکن است در هر شهری در زمان های مختلف حراجی های شروع به فروش کنند.

اما بطور کل حراجی های زمستانی ایتالیا در فواصل بین ژانویه تا اواسط فوریه و همچنین حراجی های تابستانی در حدود اول جولای تا اواسط آگوست اعلام می شوند و قیمت ها به شکل عجیبی شکسته می شوند. پیشنهاد می کنیم تور ایتالیا را برای این تاریخ ها برنامه ریزی کنید تا خرید خوبی داشته باشید.

پله های اسپانیایی در رم

پله های اسپانیایی در میدان DI Spagna یکی از بهترین مناطقی هستند که در حاشیه آن ها، مغازه ها و مراکز خرید خوب و ارزانی قرار دارند. ضمنا در این منطقه علاوه بر کالا های مد و فشن و برند های معروف در این حوزه، برند های کمتر شناخته شده ولی با کیفیت ایتالیایی را هم پیدا خواهید کرد. ضمنا در این منطقه از روم توریست های هنر دوست زیادی را پیدا خواهید کرد.
آدرس پله های اسپانیایی رو از طریق نقشه گوگل در اختیارتان گذاشته ایم.

مراکز خرید ایتالیا
مراکز خرید ایتالیا – پله های اسپانیایی

گالری ویتورویو امانوئل دوم در میلان

گالری ویتورویو امانوئل دوم بهترین مرکز خرید میلان بحساب می آید. البته قیمت های این گالری کمی بالا هستند ولی اطمینان داشته باشید که خریدتان را از مرکز مد جهان انجام داده اید. ضمنا سقف شیشه ای این مرکز خرید که ساختمان قدیمی ای هم دارد، در روز های بارانی بسیار زیبا و دلچسب است. سعی کنید از ایتالیایی ها در مورد تخفیف های موجود در فروشگاه های این مکان سوال بپرسید تا راهنماییتان کنند.
آدرس مرکز خرید ویتورویو امانوئل دوم رو از طریق نقشه گوگل در اختیارتان گذاشته ایم.

مراکز خرید ایتالیا
مراکز خرید ایتالیا – گالری ویتورویو امانوئل دوم

بازار محلی سان لورنزو San Lorenzo در فلورانس ایتالیا

بازار محلی سان لورنزو بهترین گزینه خرید برای مسافران این شهر از ایتالیا می باشد. کفشهای چرمی این بازار بسیار معروف است و ساکنین ایتالیا نیز همیشه از این بازار دیدن می کنند.
آدرس بازار محلی سان لورنزو در فلورانس رو از طریق نقشه گوگل در اختیارتان گذاشته ایم.

بازار محلی سان لورنزو
بازار محلی سان لورنزو – بازار های ایتالیا

اگر قصد دارید در سفر به ایتالیا یک بازار گردی حرفه ای داشته باشید، می توانید از مرکز خرید یوروما 2 در رم و محله ریمرسری در ونیز نیز دیدن کنید. ضمنا برای خرید سوغاتی پنیر های معروف ایتالیایی، گزینه خوبی هستند که پیشنهاد می کنیم در روز آخر و بصورت بسته بندی شده خریداریشان کنید.

مراکز خرید ایتالیا یکی از برنامه های تور ایتالیا می باشد و غالب مسافران این کشور این موقعیت را از دست نمی دهند و فروشگاه های بزرگ و مراکز خرید معروف را برای قدم زدن انتخاب می کنند.

غذا های ایتالیا

غذاهای ایتالیایی کمتر از آثار تاریخی و دیدنی های ایتالیا نیستند و به جرات می توانیم بگوییم اگر در سفر به ایتالیا در امتحان غذا های ایتالیایی خصاصت کنید؛ بیش از نیمی از لذت سفرتان را از دست داده اید.

غذا هایی مانند پیتزا، مارگاریتا، چیتی ونیزی(همان اسنک)، ریزیتو اسکامپی، بیستکا الا فیورنتینا، پارمیگینا ملانزین، اورکتیتی به همراه کلم بروکلی، قارچ پورچینی، پاستا تروفل مشکی، اسپاگتی به مراه عصاره کالتفیش، دسر تیرامیسو و دسر کانولی که یک نوع پاستا هم هست؛ از بهترین غذا های ایتالیایی هستند که توریستان زیادی تعریف آن ها را پخش کرده اند.
تعدادی از بهترین غذا های ایتالیایی را برای شما عنوان خواهیم کرد.

جالب است این را هم بدانید که هر ایتالیایی بطور متوسط سالیانه 28 کیلو گرم پاستا می خورد و همچنین پیتزا که در اصل در نپال اختراع شده است، یکی از غذا های مورد علاقه ایتالیایی هاست.

پیشنهاد ما این است که در تور ایتالیا کاری با فست فود ها و غذا های آماده فروشگاهی نداشته باشید و غذا های اصیل ایتالیایی را هر چه بیشتر امتحان کنید. مسافرت به ایتالیا موقعیت خوبیست تا راز مزه این غذا های لذیذ را حدس بزنید.

سفر به ایتالیا
غذا های ایتالیایی – سفر به ایتالیا

پیتزا ناپلنتیا یا پیتزا ناپل

برای اینکه پیتزا ناپل را تصور کنید باید به یک نان تخت فکر کنید که روی آن گوجه، پنیر موزارلا و روغن زیتون ریخته شده است. هر آشپز و هر موادی نمی تواند منجر به ساخت این پیتزای محبوب شود و بطور کل از خاک کشت گوجه فرنگی ها که باید خاکستر آتش فشانی باشند گرفته تا دستور تهیه خمیر پیتزا و ساختمان چوبی فر این پیتزا، همگی باید مخصوص پخت پیتزا ناپل باشند. ضمنا پیتزا ناپل انواع مختلفی دارد که یکی از این موارد پیتزا مارگاریتا است.

سفر به ایتالیا
پیتزا ناپل ایتالیایی – سفر به ایتالیا

پیتزا مارگاریتا

پیتزامارگاریتا که از مواد اصلی آن می توان به ریحان، گوجه و پنیر ماتسرلا نام برد. این پیتزا ایتالیایی در عین سادگی، بسیار لذیذ و خوشمزه است و اگر در سفر به ایتالیا اصل آن را امتحان نکنید، نصف عمرتون به فنا رفته است. 🙂 ضمنا این پیتزا را اولین بار رافائل اسپوزینو معروف پخت.

غذا های ایتالیایی
پیتزا مارگاریتا – غذا های ایتالیایی

چیتی یا اسنک‌های کوچک ونیزی

این اسنک های ونیزی که با سبزی های تازه و گوشت ماهی و یا سایر مواد غذایی دریایی ساخته می شود را در تمام کافه ها و رستوران های کوچک می توانید پیدا کنید. چهره رنگارنگ این پیش غذا، اشتها را باز می کند و باعث می شود برای غذای اصلی آماده شوید. در ضمن Cichetti خیلی خیلی خوشمزه است.

چیتی ایتالیایی
چیتی ایتالیایی

ریزیتو اسکامپی و لیمو

ریزیتو اسکامپی یک غذای ایتالیایی خوشمزه است که بیشتر در تابستان ها می توانید آن را سفارش دهید و از طعم میگو و لیموی تازه در آن لذت ببرید. این غذا را در سواحل آمالفی ایتالیا، در منوی تمام رستوران ها پیدا خواهید کرد و اطمینان داریم مزه مشابهی از آن در هیچ کجای دنیا نچشیده باشید.

غذای ریزیتو اسکامپی
غذای ریزیتو اسکامپی

راهنمای سفر به ایتالیا

راهنمای ایتالیا را می توانید از طریق اینترنت و وبسایت های بین المللی و اپلیکیشن های با موضوع سفر به ایتالیا دریافت کنید. اما در صورتی که به زبان انگلیسی مسلط نباشید شاید استفاده از آن ها سخت بنظر برسد. پس می توانید سری به کتابفروشی ها بزنید و قبل از سفر به ایتالیا دست به دامن کتاب های راهنمای سفر به ایتالیا شوید.

همچنین در صورتی که تور ایتالیای یکی از آژانس های مسافرتی را خریداری کرده اید که دیگر نگران راهنما نباشید و می توانید از کمک های راهنمای تور استفاده کنید. ضمنا در هر حالت پیشنهاد می کنیم این نوشته را بطور کامل و تا انتها مطالعه کنید.

اگر هم خودتان به تنهایی و یا با خانواده به این کشور ایتالیایی سفر کرده اید، می توانید با یک جستجوی ساده اینترنتی یک تور لیدر خوب و مسلط پیدا و استخدام کنید که البته کمی هزینه بر خواهد بود ولی به امتحانش می ارزد و یک لیدر خوب می تواند سفر شما را خاطره انگیز تر کند.

در تور ایتالیا می توانید از راهنمای سفر به ایتالیا یا همان لیدر تور سوالات خود را بپرسید و بیشترین استفاده ممکن را از حضور لیدر ببرید. ضمنا پیشنهاد می کنیم که در سفر به این کشور کنجکاوی خود را سرکوب نکنید و تا می توانید بپرسید و تجربه کنید.

رستوران های ایتالیا

رستوران های ایتالیا (بخصوص رستوران های سنتی) برای شما 3 نوع غذا سرو می کنند که پیش غذا (کالباس و سبزیجات)، غذای اصلی (گوشت، مرغ، ماهی بهمراه پاستا و سوپ و البته سالاد و سبزیجات) و دسر (تیرامیسو، میوه و قهوه) می باشند. البته وعده ای مثل صبحانه نیز بدون مخلفات نیستند.
در پایین این قسمت از نوشته سفر به ایتالیا تعدادی از بهترین و همچنین ارزان ترین رستوران های رم و میلان را به شما معرفی خواهیم کرد. همچنین پیشنهاد می کنیم رستوران های ساحلی این کشور را از دست ندهید و لذت منظره ای زیبا با یک غذای ایتالیایی لذیذ را با هیچ چیز دیگر عوض نکنید.

رستوران آرماندو آل پانتئون در رم

رستوران آرماندو آل پانتئون یکی از رستوران هاییست که ایتالیایی های رم نیز عاشق آنند. معروف ترین غذای منوی این رستوران اسپاگتی آلا گریچیا می باشد و با اینکه یک غذای ساده است ولی کیفیت بالای مواد غذایی و آشپزی درجه یک آن (کلادیو گارجولی)، باعث محبوبیتش شده است. البته انواع دیگر پاستا های این رستوران نیز محبوب هستند و می توانید آن ها را امتحان کنید. جاب است بدانید که این رستوران قدمتی 50 ساله دارد.
آدرس رستوران آرماندو آل پانتئون روی نقشه گوگل

رستوران های ایتالیا
رستوران های ایتالیا

رستوران فلاویا ال ولاوودتو در رم

رستوران فلاویا ال ولاوودتو که در قسمت جنوبی شهر رم قرار دارد و در بین کشتی های باستانی این قسمت از شهر قرار دارد. اگر در تابستان به این رستوران بروید، غذا را در تراس زیبای این رستوران میل خواهید کرد و اگر در زمستان به آنجا بروید، منتظر اتاق هایی غار مانند باشید. ضمنا پاستا ها و دسر های این رستوران را حتما امتحان کنید.
آدرس رستوران فلاویا ال ولاوودتو روی نقشه گوگل

تور ایتالیا
رستوران فلاویا ال ولاوودتو – تور ایتالیا

رستوران ربلوت در میلان

رستوران ربلوت را می توان بعنوان جذاب ترین و متنوع ترین رستوران میلان معرفی کرد. منوی این رستوران بصورت دوره ای تغییر می کند و تمام مشتریان دائمی آن همیشه غافل گیر می شوند. این کار ریسک بزرگی است اما در عین حال هوشمندانه نقشه ریزی شده است و هر یک از 10 غذای متغیر این رستوران می تواند بهترین گزینه آن شب برای شما باشد.
آدرس رستوران ربلوت روی نقشه گوگل

تور ایتالیا
رستوران ربلوت در میلان – تور ایتالیا

رستوران نرینو دیچی

رستوران نِرینو دیچی یکی از ستاره های درخشان رستورانی در شهر میلان ایتالیا می باشد. سر آشپز معروف این رستوران (ساندرو کاپوتو) غذا های دریایی و به خصوص ماهی را در فهرست دائمی منوی خود نگه داشته است و البته واقعا از نظر کیفی بهترین غذا را به شما تحویل می دهند. این رستوران زیاد بزرگ نیست و مشتریان خاص دارد و البته دکوراسیون آن در عین سادگی بسیار اشتها آور است.
آدرس رستوران نرینو دیچی روی نقشه گوگل

رستوران های ایتالیا
رستوران نرینو دیچی میلان

در تور ایتالیا از رستوران های بین المللی این کشور غذا پیشه غافل نشوید و با غذا های با کیفیت رستوران های ایتالیا خاطره سازی کنید. امیدواریم در رستوران گردی وقت کم نیارید.

هتل های ایتالیا و تور ایتالیا

هتل های ایتالیا از نظر امنیتی در سطح بالایی قرار دارند و همچنین از نظر حفظ حریم خصوصی؛ اغلب استاندارد های اروپایی را رعایت کرده اند.

تعدادی از بهترین هتل ها و هاستل های ایتالیا در شهر های بزرگ را به شما معرفی خواهیم کرد و امیدواریم ماجراجویی در هاستل ها و گپ و گفت با توریست های دیگر را هم تجربه کنید.

اگر نمی دانید هاستل چجور محل اقامتی است، باید بگوییم که هاستل ها اقامتگاه هایی هستند که در آن یک اتاق را با چند تخت مجهز می کنند و به چند نفر همزمان بصورت شبانه اجاره می دهند. هاستل ها قیمت های بصرفه تری دارند و اگر چه امنیتشان و سکوتشان به پای هتل ها نمی رسد ولی فضای گرم و ماجراجویانه تری دارند.

هاستل رم هلو یا RomeHello در شهر رم

هاستل رم هلو یک انتخاب هوشمندانه و اقتصادی برای مسافران شهر رم است. این هاستل تمامی امکانات معمول مانند اینترنت و تلوزیون را داراست. ضمنا می توانید از باغ زیبای آن و موقعیت نزدیک آن به فواره تروی نیز بهترین استفاده را ببرید. رم هلو هم یک هاستل خوب و هم یک هتل تک ستاره عالیست.
آدرس هاستل رم هلو روی نقشه گوگل
برای رزرو اتاق در هاستل رم هلو می توانید از طریق وبسایت هاستل رم هلو و یا آژانس های مسافرتی ایرانی اقدام کنید.

هاستل رم هلو
هاستل رم هلو

هتل تک ستاره دوموس هلنا

هتل دوموس هلنا یا Domus Helena نیز یکی از انتخاب های اقتصادی است که البته نزدیکیش به بنای کولوسئوم (آمفی تئاتر 2000 ساله) محبوبیتش را در بین توریست ها چند برابر کرده است. اگر خوش شانس باشید اتاق بالکن دار گیرتان می آید و می توانید نمای زیبایی از رم را داشته باشید.
ضمنا شاید این هتل خیلی لاکچری نباشد ولی قیمت هایش مناسب است.
برای رزرو اتاق در هتل دوموس هلنا می توانید از طریق آژانس های مسافرتی و همچنین بصورت مستقیم اقدام کنید. برای اینکار وبسایت هتل دوموس هلنا رم را به شما معرفی می کنیم. البته درگاه های رزرو دیگری مانند وبسایت بوکینگ (رزرو هتل)نیز همین کار را برای شما انجام می دهند.
آدرس هتل دوموس هلنا روی نقشه گوگل

هتل دوموس هلنا در رم
هتل دوموس هلنا در رم

هتل 5 ستاره پالازو داما در رم

هتل پالازو داما که در یک نقطه عالی و مرکزی در شهر رم قرار دارد، می تواند اقامتی جانانه و آرام را برای شما مهیا کند. جالب است بدانید ساختمان این هتل در قدیم مرکز گردهمایی اشراف زاده های شهر بوده است. علاوه بر استفاده از اتاق های مجهز آن می توانید از استخر روباز این هتل نیز نهایت استفاده را ببرید.
محل هتل پالازو داما روی نقشه گوگل

هتل پلازوداما در رم
هتل پلازوداما در رم

هتل پالازو پاریگی گرند اسپا در میلان

هتل پالازو پاریگی گرند اسپا را می توان به عنوان بهترین هتل پایتخت مد جهان یعنی شهر میلان معرفی کرد. در این هتل می توانید ویژگی های یک قصر سلطنتی را ببینید و از امکانات بالای اتاق های آن نهایت استفاده را ببرید. اگر وضع مالیتان خوب است و قصد سفر به ایتالیا را دارید بهتر است در زمان اقامتتان در میلان از این هتل شاهانه استفاده کنید. و علاوه بر صبحانه محلی با کیفیت و اتاق های زیبا از باغ و استخر سرپوشیده آن نیز استفاده کنید.

برای رزرو هتل پالازو پاریگی گرند اسپا می توانید از طریق وبسایت هتل پلازو پاریگی گرند اسپا و یا آژانس های مسافرتی دست به کار شوید.
محل هتل پالازو پاریگی گرند اسپا میلانو روی نقشه گوگل

هتل پالازو پاریگی گرند اسپا میلانو
هتل پالازو پاریگی گرند اسپا میلانو

هتل دنیلی لاکچری کالکشن در ونیز

هتل دنیلی لاکچری کالکشن که یک هتل 5 ستاره در شهر ونیز ایتالیاست، در نزدیکی میدان سنت مارکو قرار دارد. ساختمان این هتل یک ساختمان قدیمی و تاریخی است و تمامی نشانه های یک قصر سلطنتی از قبیل: گچ بری های زیبا، لوازم چوبی منبت کاری شده، حمامی مرمرین، پنجره های زیبا با چشم اندازی لذت بخش، دکوراسیونی کلاسیک و نمایی شاهانه را دارد.
.محل هتل دنیلی لاکچری کالکشن روی نقشه گوگل

برای رزرو هتل دنیلی لاکچری کالکشن می توانید از طریق وبسایت بوکینگ و یا آژانس های مسافرتی دست به کار شوید.

هتل های ایتالیا
هتل دنیلی لاکچری کالکشن در ونیز

هتل سانتا کروچه در شهر فلورانس

هتل سانتا کروچه مناسب افرادیست که به شبگردی علاقه داشته باشند و در نتیجه می توانند به پیاتزا سانتا کروچه بروند و از سفر به ایتالیا بیش ترین لذت ممکن را ببرند. کارکنان این هتل خیلی دوست داشتنی هستند و در اسرع وقت خدمات رسانی خوبی انجام می دهند. ضمنا می توانید از موقعیت نزدیک این هتل به دیدنی های فلورانس نهایت استفاده را ببرید.
.محل هتل سانتا کروچه روی نقشه گوگل

برای رزرو هتل سانتا کروچه می توانید از طریق آژانس های مسافرتی و وبسایت بوکینگ دست به کار شوید.

هتل سانتا کروچه فلورانس
هتل سانتا کروچه فلورانس

اگر با تور ایتالیا به این کشور سفر می کنید نگران هتل نباشید چرا که آژانس های مسافرتی بهترین اقامتگاه ها را انتخاب می کنند تا بتوانند نظر مشتریان برای سفر های بعدی را جلب کنند.

سکس در ایتالیا

فحشا در ایتالیا غیر قانونی و غیر مجاز است و در صورتی که در مکان های عمومی افراد را در حال سکس دستگیر کنند، علاوه بر مدت 15 روز زندان، عددی در حدود 250 هزار یورو جریمه خواهند شد.

با توجه به اینکه ایتالیا یک کشور اروپاییست، اما همچنان در مورد روسپی گری سخت گیری های کلانی را به اجرا گذاشته است. البته طبق آمار ها این سختگیری ها آتش روسپی خانه های زیرزمینی و مخفی را تند تر کرده است و متاسفانه از لحاظ بهداشتی هیچ کنترل دولتی ای بر روی آن ها وجود ندارد.

با توجه به گفته های بالا، احتمالا جدیت و ریسک بالای این کار را متوجه شده اید و مشخص است که سفر به ایتالیا نمی تواند نیاز های جنسی مسافران را جوابگو باشد و علاوه بر خطراتی که ممکن است افراد را از نظر سلامتی در شرایط نامطلوبی قرار دهد، می تواند مشکلات قانونی سخت و سنگینی نیز برای افراد ایجاد کند.

البته لاو هتل ها به زوج های ایتالیایی و خارجی اتاق های لوکس و مناسبی ارائه می دهند، که کاملا قانونی هستند. برای پیدا کردن لاو هتل های ایتالیا کافی است جمله “Italian Love Hotels” را در موتور جستجوگر گوگل تایپ کنید و از نتایج آن مطلع شوید.

در نظر داشته باشید که تور ایتالیا نمی تواند مقصد رفع نیاز های جنسی مسافران باشد و هیچ شرکت مسافرتی ای در دنیا با تبلیغاتی در این حوزه اقدام به جذب مسافر نمی کند.

خرید از ایتالیا در سفر به ایتالیا

تخفیف گرفتن در سفر به ایتالیا

تخفیف گرفتن در سفر به ایتالیا تنها در مورد دست فروشان و فروشندگان بازار های محلی جواب می دهد و ممکن است نتوانید تکنیک های خود را روی مغازه داران و فروشندگان مراکز خرید پیاده کنید. بیشتر تخفیف ها در ایتالیا بصورت فصلی و در قالب حراج ها اعلام می شود.

کلمه SALDI به معنای حراجی است و اگر آن را روی شیشه و کالا های فروشگاهی دیدید، می توانید قیمت های خوبی در آن جا پیدا کنید و خرید هایتان را ارزان تر به سر انجام برسانید.
اگر متوجه شدید که در یک شهر از شهر های ایتالیا فصل حراجی رسیده است، عجله نکنید چرا که قیمت ها به مرور کمتر می شوند.

تور ایتالیا فرصت خوبیست تا قدرت تخفیف گرفتن خود را محک بزنید ولی خب با توجه به اینکه فرهنگ چانه زنی در ایتالیا هنوز جا نیافتاده است؛ اگر موفق نشدید زیاد اصرار و تمنا نکنید.

کلمات مورد نیاز در خرید از ایتالیا

تلفظ ایتالیاییترجمه فارسی
chaoسلام
Quanto costa?قیمت آن چقدر است؟
Hai qualcosa di meno caro?چیز ارزان تری دارید؟
Può farmi uno sconto?امکان دارد به من تخفیف بدهید؟
Posso provarlo?می تونم این رو پرو کنم؟
Vorrei rendere questo articolo.می خواستم این رو برگردونم.
che qualcosa che non va con il mio acquisto.این جنسی که خریدم مشکل داره.
ppo caro per me.این برای من خیلی گران است.
che l’IVA?مالیات هم می خوره؟

اگر جدول بالا بدردتان نخورد می توانید از مترجم گوگل استفاده کنید و حتی تلفظ ها را هم به کمک این ربات اینترنتی یاد بگیرید.

بازار های ایتالیا و تور ایتالیا

بازار های موقت و دائمی که در شهر های بزرگ ایتالیا مانند رم وجود دارند را نباید از دست داد و قدم زدن در این بازار ها می تواند شما را با فرهنگ مردم ایتالیا بیشتر آشنا کند. تعدادی از بازار های معروف این کشور که در شهر هایی همچون رم، ونیز و میلان قرار دارند را عنوان خواهیم کرد.

بازار کامپو د فیوری در شهر رم

بازار کامپو د فیوری یا Campo de Fiori بهترین مقصد بازارگردی برای افرادیست که سفر به ایتالیا را برای غذا شروع کرده اند. در این بازار می توانید انواع پنیر های ایتالیایی، میوه ها و سبزیجات تازه، روغن زیتون محلی و سوغاتی های خوشمزه را پیدا کنید و همچنین یک بازار گردی رنگارنگ داشته باشید.
بازار کامپو د فیوری روی نقشه گوگل

بازار های ایتالیا
بازار کامپو د فیوری در رم

یکشنبه بازار ناویلیو در شهر میلان

این بازار که در یکشنبه های آخر هر ماه در شهر میلان برگزار می شود، می تواند گزینه توریستی خوبی برای هنردوستان در سفر به ایتالیا باشد. در این بازار رو باز از عتیقه جات و نقاشی های آبرنگ گرفته تا رادیو های قدیمی و صنایع دستی ایتالیایی می توانید پیدا کنید. جالب است بدانید که توریست های زیادی برنامه سفرشان را جوری تنظیم می کنند که بتوانند این بازار را در آخرین یکشنبه ماه ببینند و در کل محیط جالبی در این بازار بوجود می آید.
یکشنبه بازار ناویلیو روی نقشه گوگل

سفر به ایتالیا
یکشنبه بازار ناویلیو

بازار موقت بازار کامپو سن موریتسیو در ونیز

بازار کامپو سن موریتسیو در امتداد انشعاب اصلی میدان سن مارکو قرار دارد و هر هفته جمعه، شنبه و یکشنبه ها دایر می شود. در این بازار جالب می توانید وسایل جادوگری، عتیقه جات، نقاشی، کلید های قدیمی و آثار هنری ارزانی را پیدا کنید و تور ایتالیا را با ذوق و شوق بیشتری ادامه دهید.
بازار کامپو سن موریتسیو روی نقشه گوگل

تور ایتالیا
بازار کامپو سن موریتسیو – تور ایتالیا

بازار روباز سن لورنزو در شهر فلورانس

بازار سن لورنزو در تمام کوچه پسکوچه ها و خیابان های محله سن لورنزو گسترش پیدا کرده است و اگر خریدار کالا های چرمی هستید می توانید از این بازار دیدن کنید. البته دقت کنید که کالای با کیفیت بخرید. تخفیف گرفتن در این بازار کار سختی نیست و اگر کمی با فروشنده ها چانه زنی کنید، قیمت های خوبی گیرتان می آید.
بازار سن لورنزو روی نقشه گوگل

تور ایتالیا
بازار سن لورنزو در فلورانس – تور ایتالیا

زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی پنجمین زبان محبوب در دنیاست و جالب است بدانید که این زبان ریشه لاتین دارد. احتمالا دانته آلیگیری (نویسنده) سه گانه کمدی الهی را بشناسید. جالب است بدانید که دانته پدر زبان ایتالیایی شناخته شده است.
ضمنا در موسیقی جهان نیز از کلماتی مانند: فورته، کریسندو، آلتو، سوپرانو و تمپو استفاده می شود که همگی و حتی تعداد بیش تری از اصطلاحات موسیقی ایتالیایی هستند.

حتی اگر رشته تحصیلی مورد نظر شما که سفر به ایتالیا را برای فراگیری آن انتخاب کرده اید الزامی به دانستن زبان ایتالیایی ندارد، باز هم سعی کنید این زبان را قبل از سفر تا حدودی یاد بگیرید. چرا که ایتالیایی ها به ندرت زبان انگلیسی را می فهمند و انگلیسی زبان رایجی در ایتالیا نیست.

جملات کاربردی در سفر و تور ایتالیا

تلفظ ایتالیاییترجمه فارسی
sal-vayسلام
bu-on jour-noصبح بخیر
gra-tsee mee-layخیلی ممنونم
mee scoo-see non ka-pee-sko.متوجه نمی شوم.
non par-lo ital ee-ah-no mol-to beh-nay.من زیاد ایتالیایی بلد نیستم.
par-la een-glay-say?آیا شما انگلیسی صحبت می کنید؟
mee skoo-see.معذرت می خواهم.
mee skoo-seeببخشید (صدا کردن پیشخدمت)
Kwal e la spe-chee-a-lee-tay de-la ka-sa?غذای محبوب رستوران شما چیست؟
il kon-to, per fa-vor-ayصورتحساب لطفا
no, gra-tseeنه ممنون
see, gra-tseeبله لطفا
poo-o ay-oo-tar-mee, per fa-vo-ray.لطفا به من کمک کنید.

خوشحالیم که توانسته ایم سفر به ایتالیا را برای شما (حتی خیلی کم) لذت بخش تر کنیم.